DebbieGrace... asks:

Anthony buys 2 hamburger and 3 cans of juice for 121 dollars. Each can of juice cost three times as much as one hamburger.How much more does each can

I need the formula for this question?
In Topics: Helping my child with school work and home work
> 60 days ago



You are about to choose ${username}'s answer as the best answer.

Cancel | Continue

*You can change the best answer in the future if you think that you received a better answer

How likely are you to recommend to your friends and colleagues?

Not at all likely
Extremely likely