DebbieGraceU.Buenconsejo
DebbieGrace... asks:
Q:

I buys 2 hamburger and 3 cans of juice for 121 dollars. Each  juice cost three times as much as 1 hamburger.How much more does each can of juice cost?

What is the formula?
In Topics: Homeschooling
> 60 days ago

|

Answers (1)

bnapier92
bnapier92 writes:
$11.00
> 60 days ago

Did you find this answer useful?
0
yes
0
no
Answer this question

Confirm

You are about to choose ${username}'s answer as the best answer.

Cancel | Continue

*You can change the best answer in the future if you think that you received a better answer

How likely are you to recommend Education.com to your friends and colleagues?

Not at all likely
Extremely likely