A day at the farmers market is not just good for your child's nutrition – it's also good for his math skills. On this worksheet, kids see five vegetables, and each vegetable has a set of coins representing its price. Your child's task is to count the coins to determine how much each vegetable costs, then write the amount. This worksheet offers practice identifying and determining the value of pennies, nickels, dimes, and quarters; adding coins in coin combinations; and writing two-digit money amounts.