In this worksheet, kids read the cost of fruit, then count coins to match each type of fruit with the coins needed to buy it. This worksheet offers practice identifying and determining the value of pennies, nickels, dimes, and quarters; adding coins; and matching printed prices with pictures of coins representing an equal amount.