It's time for back-to-school shopping! Have your child practice totaling by summing up how much should be paid for each group of goods?  She'll do so by multiplying the number of items by the price for each. This worksheet shows her how to practice real world multiplication!

For more Money Math worksheets, check out the rest of the series.