Can your child ring up the total price? By multiplying the number of goods by the cost of each item, she'll come up with the total amount each customer must pay. This worksheet gives her a proper introduction to everyday math, and helps her gives her multiplication muscles a healthy work-out, too.

Check out the rest of the Money Math series for even more great practice!