Multi-packs often claim to cost less, but how much are you really saving? Boost your fifth grader's money smarts with this worksheet that offers practice in a great real world skill: finding the price per unit. In each problem, she'll practice finding the price of each item by dividing the package price by the number of items that come in it.

Boost her money smarts even more with the rest of the Money Math series.