SKIP TO CONTENT
Worksheet Generator
Subjects
Grades
Worksheets
Games
Build a Worksheet
More Resources
Roly Recommends
Art Contest
Subjects
Grades
Worksheets
Games
Build a Worksheet
More Resources
Roly Recommends
Art Contest
Common Core Math Resources for 'consumer'
Filters
Math
4 results
Search for: consumer
✕
Math
✕
Common Core
✕
Clear all
4 results
Subtopics:
Division
Ratios and Proportions
Show Less
Filters
Search for: consumer
✕
Math
✕
Common Core
✕
Subjects
Math
English Language Arts
Grade Level
Pre-K
K
1st
2nd
3rd
4th
5th
6th
7th
8th
Early Childhood
Elementary School
Middle School
Resource Type
Worksheets
Interactive Worksheets
Common Core
Yes
Clear all
View 4 results
Common Core Math Resources for 'consumer'
Filters
4 results
Search for: consumer
✕
Math
✕
Common Core
✕
Clear all
4 results
More Bang for Your Buck
Worksheet
More Bang for Your Buck
Sixth Grade
Ratios and Proportions
Put your math skills to a real-life test by finding the best deal for your money.
Worksheet
More Bang for Your Buck
Worksheet
More Bang for Your Buck
Put your math skills to a real-life test by finding the best deal for your money.
Sixth Grade
Ratios and Proportions
Worksheet
Buying in Bulk
Worksheet
Buying in Bulk
Sixth Grade
Ratios and Proportions
Is buying in bulk worth it? Figure it out with this worksheet.
Worksheet
Buying in Bulk
Worksheet
Buying in Bulk
Is buying in bulk worth it? Figure it out with this worksheet.
Sixth Grade
Ratios and Proportions
Worksheet
Hungry for Math
Interactive Worksheet
Hungry for Math
Seventh Grade
Ratios and Proportions
Figure out these foodie math problems using percentages.
Interactive Worksheet
Hungry for Math
Interactive Worksheet
Hungry for Math
Figure out these foodie math problems using percentages.
Seventh Grade
Ratios and Proportions
Interactive Worksheet
Money Math: Price Per Unit
Worksheet
Money Math: Price Per Unit
Fifth Grade
Division
Boost your fifth grader's money smarts with this worksheet that offers practice in a great real world skill: finding the price per unit.
Worksheet
Money Math: Price Per Unit
Worksheet
Money Math: Price Per Unit
Boost your fifth grader's money smarts with this worksheet that offers practice in a great real world skill: finding the price per unit.
Fifth Grade
Division
Worksheet
1