Worksheet

How Much Does it Cost? #4

How Much Does it Cost? #4

It's time to do some errands and go shopping. Can your little helper add up the coins to figure out how much each item costs? She'll practice addition in her head and get a taste of consumer math.

Add to collection
Assign digitally
Grade
Subject
View aligned standards
No standards associated with this content.

Related Guided Lesson

Addition 2

11 games
1 song video
1 interactive story
5 printable worksheets
Grade
first grade
Subject Math